İsrail öldürdü denilmişti! Dünyanın konuştuğu komutan ortaya çıktı: Elhamdülillah…

Nur Şems Mülteci Kampı’na İsrail askerlerinin yaptığı saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin cenazesine katılan “Ebu Şuca” (Cesurların Babası) lakaplı Cabir, açıklamalarda bulundu.

‘ELHAMDÜLİLLAH RABBİM BİZDEN ŞEHİTLER SEÇTİ’

Cabir, “Kampımızı işgal ettikleri doğrudur. Elhamdülillah Rabbim bizden şehitler seçti.” diyerek, Kudüs Tugaylarından savaşçıların İsrail askerlerine karşı cesurca karşı koyduğunu belirtti.

‘DÜŞMANIMIZA MEYDAN OKUYORUZ’

İsrail’in “henüz açıklamadığı ölü ve yaralıları” olduğuna dikkati çeken Cabir, “Düşmanımıza, İyade ve Munşiyye mahallelerinde yaşananları açıklaması için meydan okuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cabir, “İşgale karşı koyduk. Biz hala şehitlerin ve devrimcilerin yolundayız. Allah bizimle olduğu müddetçe bizi ne manevi ne de psikolojik olarak yenemeyeceksiniz.” şeklinde konuştu.

‘SİZİN YÜZÜNÜZÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIZ’

Batı Şeria ve Gazze’deki savaşçıları selamlayan Cabir, “İnşallah sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağız, sizin yolunuzda kalacağız. Ümit ederiz tüm şerefli insanlar sizi yüzüstü bırakmayacak ve şehitlerin yolunda kalacak.” dedi.

NE OLMUŞTU?

İsrail ordu radyosu, 18 Nisan’da, Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Tulkerim kentindeki Nur Şems Mülteci Kampı’na yönelik “geniş çaplı askeri operasyon” başlatıldığını duyurmuştu.

İsrail basını, Kudüs Tugaylarının Nur Şems Tabur Komutanı Muhammed Cabir’in İsrail askerleriyle girdiği çatışmada öldüğünü iddia etmişti.

İsrail askerlerinin, Nur Şems Mülteci Kampı’ndaki saldırılarında 14 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Direniş cephelerinin önemli komutanları arasında yer alan Muhammed “Ebu Şuca” Cabir’den uzun bir süre haber alınamayınca İsrail basının yer alan haberlerin doğru olduğu şeklinde yorumlanmıştı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir