Gears of War 6, Xbox Showcase Haziran Etkinliğinde Duyurulabilir

Microsoft ve The Coalition, uzun süredir devam eden Gears of War serisinin bir sonraki oyununu Xbox Games Showcase’de açıklamaya hazırlanıyor olabilir. Serinin 5. oyunu, 2019’da Xbox One nesil konsollarında ve PC’de piyasaya sürülmüştü. Daha sonrasında da Xbox Series S ve X konsolunda yayınlandı.

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Microsoft’un bir sonraki yaz oyunları vitrininin 9 Haziran’da başlaması planlanıyor. Bilindiği gibi Xbox Games Showcase, Microsoft’un platformlarındaki yeni oyunları duyurmak ve geliştirilmekte olan projeler hakkında güncellemeler sağlamak için düzenlediği en büyük etkinlik. Etkinliğin bu yılın sonlarına doğru olması planlansa da henüz resmi bir tarih açıklanmadı.

Rapora göre yeni Gears of War oyununun, yapılacak olan Showcase etkinliğinde gösterilmesi bekleniyor. Gears of War oyun serisinin geliştiricisi The Coalition, gelecekteki projeleri için Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanacağını doğrulamıştı. Bu bağlamda gelmesi beklenen yeni oyun, bu oyun motoruyla beraber geliştirilebilir.

Ayrıca artık Microsoft’un kanadı altında olan Activision da Showcase etkinliğinde yeni Call of Duty oyununu duyurabilir. Hatta tanıtılacak yeni oyunun isminin Call of Duty: Gulf War olacağı söylentileri de mevcut.

Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelene kadar bu bilgilerin doğruluğu konusunda henüz net bir bilgi yok. İlerleyen süreçte hem etkinliğin tarihi hem de söylentilerin doğruluğu konusunda yeni haberleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir